Prekių nėra
Tiek interneto svetainėje, tiek parduotuvėse sulaukiame daug paklausimų apie sveikatinamasias gintaro savybes ir gintaro panaudojimą kosmetikoje, todėl nusprendžiau parašyti šia tema.
Pradžiai moksliškai:
Gintaras nėra mineralas. Tai fosiliniai sakai, kurie susiformavo iš tam tikros pušų rūšies, vadinamos Pinus succinifera ir vadinamos sukcinitu. Cheminė gintaro sudėtis C10H16O.Gintaro sudėtyje atrasta daugiau nei 40 naudingųjų junginių. Laboratoriniais tyrimais įrodyta, kad gintare visiškai nėra sunkiųjų metalų, druskų. Iš gintaro gaunamas vitaminas D3, gintaro rūgštis, gintaro aliejus, antiseptinė medžiaga jodolis. Gintaro rūgštis priskiriama biostimuliatoriams. Ji gerina medžiagų apykaitą, normalizuoja rūgščių - šarmų balansą kraujyje, padeda ilgiau išlaikyti elastingas kraujagysles. Gintaro aliejus - eterinis aliejus, gebantis prasiskverbti pro epidermio sluoksnį. Jis natūralus antiseptikas, spartinantis žaizdų, nudegimų gyjimą, mažina randus, strijas, jaunina ir regeneruoja odos ląsteles, stiprina imunitetą. Nesukelia perštėjimo ir alergijos. Gintaro tirpumas augaliniame aliejuje leidžia ženkliai praplėsti jo naudojimo sferą, būtent naudoti jį kaip maisto papildą. Gintaro pudra gaivina, ramina ir skaistina odą, apsaugo ją nuo kenksmingų UV spindulių. Kosmetikos pramonėje gaminama gintaro pudra, veido ir kūno šveitikliai, kremai, kaukės, dulkės, masažiniai rutuliai, smilkalai.
Tada istoriškai:
Baltų žemėse apeigoms ir gydymui plačiai būdavo vartojami sutrintų gintaro gabalėlių milteliai. Rytais žyniai gerdavo savo rastų gintarų vandenį, smilkalus iš jonažolių ir gintaro naudodavo namams nuo blogio apvalyti. Juodojo gintaro milteliai, sumaišyti su atitinkamomis žolelėmis buvo vartoti ir maro metu. Senovės Romoje gintaras dažniausiai vartotas kaip vaistas. Žymus to meto gydytojas Kalistratas tvirtino, kad gintaras gali apsaugoti žmogų nuo beprotystės, sutrintas su medumi gydo gerklės, ausų ir akių ligas, geriamas su vandeniu, mažina pilvo skausmus. Rytų kraštuose tikėta, kad gintaro dūmai gali sustiprinti žmogaus dvasią, suteikti drąsos. Kinijoje gintaras, sumaišytas su opijaus mikstūra, vartotas kaip raminamoji antispazminė priemonė. Ilgą laiką gintaras kartu su kvepiančiomis medžiagomis, buvo vartotas kaip smilkalas. Ir šiandien jis smilkomas kai kuriose Lietuvos bažnyčiose. Tikima, kad degančio gintaro kvapas padeda susikaupti, grynina aplinką, dezinfekuoja orą. Ar žinote, kad pirmieji pasaulyje kontaktiniai lęšiai buvo pagaminti iš gintaro?
Ir asmeninė patirtis:
Naudojus gintaro pudrą tiek veido tiek kūno priežiūrai. Puikiai tinka mano jautriai odai. Stambiau maltą gintarą išbandėme pirtyje - išsitrini, o po to tiesiai į ežerą... Patiko visiems kas bandė. Jautiesi toks "suteptas", bet ne riebiai o švelniai. Gintaro arbata nuolat vaišiname savo galerijoje. Kartais užpilame tik gintarą, kartais maišome su vaistažolėmis. Vieniems patinka ir tinika, kitiems lyg ir nedrąsu ragauti. Gintaro tepalu mama tepė sesei kojos randus, kai ši buvo ją susilaužiusi. Be kita ko ji minėjo, kad seniau gintaro tepalas buvo dedamas į vaistinėlę kosmonautams, kaip efektyvi priemonė gydyti nudegimus ir randus. Dar vienas mano pastebėjimas: bent trys pas mane pradėjusios dirbti pardavėjos, kurios teigė negalinčios susilaukti atžalų, po keletos metų jas sėkmingai čiūčiavo. Mano darbuotojos puikiai gerina gimstamumo Lietuvoje rodiklius. Toks jau tas gintaras...