Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“.

Gintaro papuošalai – sveikatai stiprinti

 

Vasarą, o ypač šaltuoju metų periodu, neapsiriksite iš papuošalų dėželės išsiėmusios nuosavą, ar vyresnėms šeimos moterims – mamai, senelei – priklausiusį gintaro papuošalą. Jei tokio – vertingo – neturite, išties reiktų susimąstyti. Gintaro meistrai patylomis šnabždasi, kad Baltijos gintaro atsargos vis labiau senka, didžiąją vis dar išgaunamo šio “baltiško aukso” dalį nuperka kinai ir po kelių dešimtmečių ši vertybė taps deficitine ir labai brangia.

 

Vienu metu gintaras jau buvo nurašytas, kaip nebemadingas ir atsibodęs. Tačiau tikros vertybės – ne tos, kurios reklamuojamos, kurios ryškios, rėkiančios, užkeltos ant mados podiumų. Tikros vertybės yra tos, kurios tūno sau dėželėje ir laukia laiko, kuomet jų turėtojai “susipras”, kad laikas jas ištraukti iš užmaršties, vėl pamilti ir jomis ne tik pasipuošti, bet ir... sustiprinti savo sveikatos galias.

 

Biomedicinos mokslų daktaras Jonas Skonsmanas, prieš keletą metų išleidęs knygą “Baltijos gintaras – sveikatai ir grožiui”, įsitikinęs, kad lietuvės vis dar per mažai puošiasi gintaru ir per mažai jo preparatų naudoja buityje. Gintaras, pašnekovo manymu, yra puiki ir nebrangi profilaktikos, dezinfekcijos, sveikatos stiprinimo priemonė. J. Skonsmanas įsitikinęs, kad šios savybės, dėl ypatingos jo kilmės ir cheminės sandaros, labiausiai būdingos būtent Baltijos jūroje randamam gintarui.

 

Baltijos gintaras yra pranašesnis už kitas gintaro rūšis, nes jame yra didžiausias (nuo 3 iki 8 proc.) gintaro rūgšties kiekis. Gintaro rūgštis apsaugo žmogaus organizmą nuo įvairių ligų, stiprina imunitetą, neutralizuoja toksinus. Tyrimais įrodyta, kad gintaro rūgšties yra motinos piene. Kiekvienas gyvas organizmas moka pasigaminti šios rūgšties pats, tačiau galima šį procesą palengvinti profilaktiškai gaunant jos iš gintaro produktų. Sąlytyje su oda iš nešlifuoto, “gyvo” gintaro papuošalų grynuolių ši rūgštis pateks tiesiai į jūsų organizmą ir tai yra pats paprasčiausias iki šiol žinomas profilaktikos metodas.

 

Gintaras yra neišsenkantis elektronų šaltinis. Ypač jų daug atsiranda gintarą sumalus. Įtrynus odą tokiais milteliais, oda atgauna gyvybines jėgas, tampa skaisti ir švytinti, spartėja odos ląstelių regeneracija. Tokių miltelių galite įsigyti pas gintaro meistrus, jie jau parduodami ir interneto parduotuvėse, viena tokių – balticbuy.lt

 

Dėl gintaro savybės sulaikyti drėgmę, odoje atkuriamas drėgmės balansas, dingsta skundai dėl nuolatinio odos išsausėjimo. Tam, kad oda įgautų šias gintarui būdingas savybes, reikia naudoti gintaro priemones – gintaro kremus, kaukes, muilą.

 

Stulbina gintaro vandens ir arbatų pH indeksų rezultatai. Įmaišius į vandenį ar arbatą gintaro miltelių, nustatyti gintaro vandens ir arbatų pH indeksai nuo 7,0 iki 7,5 yra artimi standartiniam žmogaus kraujo pH indeksui, todėl gintaro arbatos šarmina nuo gyvulinių baltymų užterštą žmogaus kraujo pH indeksą. Įrodyta, kad rūgštiniai organizmo procesai yra daugelio ligų, taip pat ir onkologinių, priežastis.

 

Puošdamiesi gintaro papuošalais, ne tik garsinate savo šalį, puoselėjate tautinio paveldo tradicijas, bet ir pasirūpinate savo sveikata. Atšalus orams, nepamirškite savo atžaloms užsegti iš Baltijos gintaro suvertus šiuolaikiškus karoliukus “prie kaklo”, o mamos lai pasipuoš tikrų grynuolių vėriniais. Įrodyta, kad nuolat arti kaklo nešiojami gintaro papuošalai saugo nuo anginos ir skydliaukės ligų.