Prekių nėra
Keletas mūsų įspūdžių ir pastebėjimų iš apsilankymo Vilniuje vykusioje tradicinėje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“.
Pirmiausiai, kas jau ne pirmus metus krinta į akis – tai dominuojantys pirkėjai iš Kinijos. Tad akivaizdu, kad ir prekybos Vilniuje pasiūla buvo orientuota būtent į jų poreikius. Parodoje apsilankę gintaru besidomintys lietuviai ar atvykėliai iš kitų šalių, vargu, ar rado kokių įdomesnių naujienų. Išaugus kokybiškos gintaro žaliavos kainai, eksperimentuoti ar kurti kažką originalaus išdrįsta retas gintaro meistras ar kūrėjas.
Deja, didelių staigmenų ar naujienų nebepateikia ir patys parodos organizatoriai. Dalyvauja iš esmės tos pačios įmonės, kurios pristato tas pačias prekes, kaip pernai, nelabai skiriasi ir pats parodos organizavimo scenarijus. „BalticBuy“, kaip naujieną parodoje galėtų išskirti nebent parodos dalyvio „Devyni gintarai“ siūlytą rausvąjį gintarą, kurį kiniečiai vadina „Drakono krauju" (angl. Dragon blood).
Perkamiausių prekių sąraše šiemet išlieka musulmoniški ir tibetietiški rožiniai, matinės geltonos apvalių gintaro rutuliukų apyrankės, tokie pat pakabukai, na ir, žinoma, karaliaujantis baltasis gintaras. Reikia pastebėti, kad dauguma dirbinių iš jo buvo nupirkti dar parodai oficialiai neatsidarius.
Lūdina ir tai, kad akivaizdžiai mažėja antikvarinių gintaro papuošalų pasiūla. Tai rodo, kad kad Lietuvos močiučių skrynios gerokai prašluotos. Antravertus, tai gera žinia tiems, kurie tokius dirbinius išsaugojo ar laiku įsigijo – jų vertė kasmet auga.
Kaip neigiamą tendenciją pastebime, kad ir toliau daugėja netikro gintaro – modifikuoto, presuoto, lydyto. Taip pat ir dirbinių iš gerokai pigesnio nei Baltijos gintaras – kolumbietiško gintaro ir kopalo.
Rausvojo gintaro pavyzdžiai, eksponuoti parodoje „Amber trip“.